Uczestniczymy w programie „Żółty Talerz”

Utworzono dnia 08.03.2018

Nasza szkoła została objęta programem „Żółty talerz”. Jest to program wsparcia systemu żywienia dzieci w Polsce uruchomiony przez Kulczyk Foundation.

Żółty Talerz od września 2016 r. do sierpnia 2017 r. przygotował dla dzieci ponad milion posiłków. Dominika Kulczyk przeznaczyła na ten cel 4 mln zł. Chodziło o to, aby powstał nie tyko standard wsparcia żywienia finansowanego z funduszy socjalnych, który już działa w szkolnych stołówkach i świetlicach, ale także by dotrzeć ze zdrowym jedzeniem tam, gdzie nie ma żadnych środków finansowych, aby żywić dzieci. – Każdego dnia zbieraliśmy doświadczenia, aby nasz program działał jak najbardziej efektywnie. Obecnie Żółty Talerz to przemyślany standard działania, który już w tej chwili możemy upowszechniać – mówi Marta Schmude-Olczak.

W tym roku Kulczyk Foundation do programu zaprosiła: Caritas Diecezji Kieleckiej, Caritas Diecezji Radomskiej, Caritas Archidiecezji Katowickiej, Caritas Diecezji Toruńskiej, Caritas Archidiecezji Gdańskiej, Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamińskiej, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Polski Czerwony Krzyż, SOS Wioski Dziecięce, Bank Żywności we Wrocławiu, Bank Żywności w Gorzowie Wielkopolskim oraz Śląski Bank Żywności.

Od tego roku Żółty Talerz zyskał nowego i potężnego partnera merytorycznego – Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW. Eksperci tej uczelni przygotowali Listę Produktów Żółtego Talerza. Znajduje się na niej żywność, która może być wykorzystywana przez osoby przygotowujące posiłki w programie.

Więcej o programie na stronie: http://www.zoltytalerz.pl/.