Otwarcie "Klasy z drewna"

Utworzono dnia 13.11.2023

Dnia 13 listopada w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mołtajnach miała miejsce uroczystość wieńcząca projekt „Klasa z drewna”, sfinansowany w całości ze środków Funduszu Leśnego w kwocie 96 031,92 zł, którego dysponentem jest Dyrektor Generalny Lasów Państwowych. Głównym celem projektu jest propagowanie drewna jako ekologicznego i trwałego surowca, a także zwrócenie uwagi na szczególne znaczenie lasów w naszym środowisku.

Zakątek „W zmysłowym lesie” zaprasza do zdobywania wiedzy przyrodniczej i nie tylko – jest on potwierdzeniem zasadności zrealizowanej inwestycji, której nadrzędnym celem jest rozwijanie w uczniach poczucia odpowiedzialności za środowisko, którego człowiek stanowi ważne ogniwo. We współczesnym świecie ochrona środowiska powinna być priorytetem dla każdego człowieka. Aby ziściły się marzenia o czystym powietrzu, pięknych krajobrazach oraz zachowaniu dóbr matki natury dla przyszłych pokoleń, należy dbać o edukację leśno-przyrodniczą dzieci i młodzieży. W nabywaniu wiedzy i umiejętności z zakresu tej edukacji pomoże uczniom namiastka lasu, która została stworzona za szkołą. „W zmysłowym lesie” będą się odbywały lekcje oraz zajęcia pozalekcyjne poszerzające zagadnienia związane z ochroną środowiska, warsztaty i konkursy.

Nasz sukces nie byłby możliwy gdyby nie determinacja nauczycieli: pani Magdaleny Kopciuch, pani Joanny Ładosz, pani Anny Onopy, które zamiast wypoczywać podczas wakacji, pracowały nad projektem.

Ogromne podziękowania należą się rodzicom i ludziom dobrej woli, którzy bardzo chętnie i bezinteresownie włączyli się w realizację przedsięwzięcia, bez ich pomocy nie udałoby się posadzić 1060 sadzonek, zamontować tablic edukacyjnych zawiesić karmników i poidełek dla ptaków. Wiele godzin pracy poświęciliśmy, aby nasze dzieci zrozumiały podstawowe potrzeby przyrody.

Chińskie przysłowie mówi:

,,Jeśli myślisz rok naprzód -sadź ryż.

Jeśli myślisz 10 lat naprzód- sadź drzewo,

lecz jeśli myślisz 100 lat naprzód- ucz ludzi”.

Niech ta myśl przyświeca nam i przyszłym pokoleniom przez całe życie.

Otwarcie "Klasy z drewna"

Utworzono dnia 13.11.2023, 17:45

Licznik odwiedzin: