Książka pod choinkę

Utworzono dnia 13.12.2023

Święta za pasem, a ich nieodłącznym elementem są prezenty, na które z wytęsknieniem czekają dzieci. Co kupić swoim pociechom pod choinkę? Jest coś, co zawsze się sprawdzi. To książka.

Książki pięknie wyglądają na półkach. Niosą ze sobą dużo, dużo więcej – moc opowieści, wiedzy czy kreatywności. Wybierając książkę na prezent, poprawimy obdarowanemu nastrój, co jest udowodnione naukowo. Dzięki nim możemy przenieść dziecko w czasie i przestrzeni, w każdy zakątek świata. Z takich powieści na pewno ucieszą się małe mole książkowe. Również dla dzieci nielubiących czytać, książka może stać się dobrym prezentem. W jaki sposób? Bardzo prosty.

Wystarczy znaleźć publikację, która pomoże dziecku w rozwoju jego pasji lub zapoczątkować nową. Wybór na rynku wydawniczym jest ogromny, dlatego nie będzie problemu ze znalezieniem odpowiedniej lektury. To może być książka o tworzeniu drzewa genealogicznego, zachęcająca do poznania przodków i przeszłości rodziny, lub o wspólnym gotowaniu. Książka to sposób na nudę i produktywne zajęcie się sobą i tu sprawdzą się wszelkie książki z ćwiczeniami na kreatywność, koncentrację, ćwiczenie pamięci i spostrzegawczości, książki z zagadkami logicznymi, krzyżówkami. Są też książki do napisania, które dziecko samo zapełni swoimi opowiadaniami czy wierszami. Dla zbuntowanych nastolatków jak znalazł będą książki o dojrzewaniu, poradniki o emocjach i problemach rówieśników. Najmłodsze pociechy ucieszą się z bajek i kolorowanek.

Jeśli dziecko nie ucieszy się tak bardzo z książki, jak z innych prezentów, to zaproponujmy mu wspólne czytanie na głos, rozwiązywanie zadań, wykonanie czegoś opisanego w książce, naukę nowych umiejętności itd. Pokażmy mu, że książka nie jest tylko ozdobą na półce, lecz czymś pożytecznym. Jest idealną alternatywą dla komputera i internetu i uzależnień z nimi związanych.

Książa to (zawsze) dobry prezent na święta Bożego Narodzenia.

Wesołych Świąt! Zaczytanych też!

Licznik odwiedzin: