Światowy Dzień Zdrowia / Our planet, our health / Nasza planeta, nasze zdrowie

Utworzono dnia 08.04.2022

Światowy Dzień Zdrowia 2022 obchodzony był pod hasłem Our planet, our health – Nasza planeta, nasze zdrowie. Uczniowie naszej szkoły skupili się nie tylko na dbaniu o własne zdrowie, ale także na tym, co należy zrobić, aby nasza planeta była zdrowa.

W czasie pogadanek poruszono temat spalin wytwarzanych przez pojazdy mechaniczne. Dzieci zastanawiały się, w jaki sposób można je ograniczyć. Nauczycielki poruszyły również temat zmniejszenia zużycia plastikowych butelek poprzez picie przefiltrowanej wody z kranu zamiast butelkowanej. Dzieci przypomniały sobie zasady segregacji odpadów. Nie miały z tym najmniejszych problemów, gdyż są eko na co dzień.

Podsumowaniem warsztatów był quiz. Wynik potwierdził, że dzieci wiedzą, jak dbać o naszą Błękitną Planetę i o swoje zdrowie.

Punktem kulminacyjnym obchodów Światowego Dnia Zdrowia było wykonanie zdrowych przekąsek – owocowych szaszłyków. Pyszne przekąski swoim kolorowym wyglądem przyciągały uwagę i zachęcały do skonsumowania. Przy okazji zwróciliśmy uwagę na to, że deser może być słodki i nie zawsze musi składać się ze słodyczy. Owoce są różnie słodkie, a przy tym zdrowe. Dzieci samodzielnie wykonały mnóstwo bogatych w witaminy szaszłyków, którymi poczęstowali pracowników szkoły oraz naszych najmłodszych kolegów z Przedszkola Samorządowego.

Światowy Dzień Zdrowia

Utworzono dnia 08.04.2022, 22:56