Klimatyczna Noc Bibliotek

Utworzono dnia 12.10.2020

Takiej imprezy jeszcze mury tej szkoły nie widziały. Co to się działo z piątku na sobotę!

9 października o godz. 18.00 Julia Baran, przewodnicząca SU, rozpoczęła Noc Bibliotek od wiersza Joanny Mueller „Wierszowiązałki”. W tym roku hasło ogólnopolskiej akcji brzmiało – Klimat na czytanie. Program na całą noc przygotowała bibliotekarka, pani Marta Korycka. O spaniu nie było mowy, przynajmniej w teorii.

Klimatyczna pogadanka oraz opowieść o sklepie, w którym wszystko można kupić, wprowadziła odpowiedni nastrój. Zaczęło się od… jesieniary! A właściwie jesieniar, gdyż nie tylko pani bibliotekarka lubi czytać jesienią w odpowiednich do tego warunkach. Uczniowie w grupach tworzyli skecznotki do tegorocznego hasła. Po ich omówieniu wzięli udział w zabawie „Bibliotekarka”, która dostarczyła wiele radości. Sami sobie biliśmy brawa. Uczniowie stworzyli listy klimatycznych książek oraz zaproponowali nowe „biblioteczne produkty” witamin B i K.

Po wzmocnieniu się pizzą uczestnicy niezapomnianej nocy uczyli się tańczyć skoczną belgijkę. Gdy ochłonęli, zaczęły się czytelnicze (pod)chody. Po rozwiązaniu zagadki należało udać się we wskazane miejsce z latarką w ręku i znaleźć kopertę swojej grupy z zadaniem do wykonania. Trzeba dodać, że niektórym uczestnikom w poszukiwaniach pomagał duch, a może przeszkadzał… Po zaakceptowaniu odpowiedzi kapitan drużyny otrzymywał karteczkę z sylabą i kolejną zagadkę. W finale zabawy wszyscy ułożyli hasło: „Czytanie to najlepsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła. Wisława Szymborska”.

Atrakcją było zwiedzanie szkoły nocą i niespodzianka. O godz. 0.27 pani dyrektor Ewa Woźniak i pani bibliotekarka Marta Korycka przecięły wstęgę i uroczyście otworzyły bibliotekę szkolną. Były prezenty dla duszy i ciała czytelników. W trakcie imprezy nie mogło zabraknąć czasu na lekturę, film i wspólne rozmowy.

Podziękowania należą się organizatorce Nocy Bibliotek w Szkole Podstawowej w Mołtajnach, pani Marcie Koryckiej, opiekunkom, paniom: Ewie Woźniak, Annie Onopie, Sylwii Traut, Anecie Wypyszczak oraz rodzicom, paniom: Annie Palickiej i Ewie Wingrowicz. Pizze i rogaliki smakowały wybornie.

Do zobaczenia za rok!

Klimatyczna Noc Bibliotek